Krótkoterminowy Ośrodek Leczenia Terapii I Rehabilitacji Uzależnień w Warszawie

Anna Pejas – Dyrektor Ośrodka, pedagog, specjalistka psychoterapii uzależnień, profilaktyk, dyplom zarządzania podmiotem medycznym. Od ponad 20 lat zajmuję się pomocą osobom uzależnionym. Tworząc Nasz Ośrodek za cel obrałam stworzenie miejsca innego od wszystkich, w którym szacunek i godność człowiek są podstawą pracy terapeutycznej.

Moją pasją jest poznawanie społecznych i historycznych uwarunkowań kształtowania się narodów i zachodzące w nich procesy społeczne, które powodują, że jesteśmy tym kim jesteśmy. Podróżuję więc kiedy tylko mogę, czytam książki i jestem terapeutą.


Katarzyna Obłękowska – magister psychologii, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet SWPS). Specjalistka Psychoterapii Uzależnień, nadawanym przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii .Realizatorka  programów zleconych przez KB ds. PN. Od 10 lat związana z Ośrodkiem, dusza organizacyjna tego miejsca. W kontakcie z podopiecznym najważniejsze jest dla mnie to, żeby odnalazł w sobie zasoby potrzebne do pokonywania trudności.


Agata Klepacz – Jestem magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej UJ, edukatorką seksualną UW oraz specjalistką psychoterapii uzależnień. Doświadczenie zdobywałam między innym podczas staży klinicznych w ośrodku terapii uzależnień dla pacjentów z podwójną diagnozą oraz w ośrodku terapii i leczenia uzależnień dla dzieci i młodzieży. Przez 6 lat pracowałam w ośrodku stacjonarnym oraz oddziale detoksykacyjny w Ośrodku leczenia, terapii i rehabilitacji uzależnień MONAR w Krakowie.

Jednym z obszarów moich zainteresowań jest praca w obszarze seksualności, tożsamości seksualnej, relacji, pomoc osobom LGBT+.
Jestem kociarą. Zainteresowania, które realizuję to: sztuka, literatura, film, teatr, wegetarianizm.


Artur Apostołowicz – magister pedagogiki WSP ZNP w Warszawie, specjalizacja Edukacja Zdrowotna i Profilaktyka Uzależnień. Specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji.
Jestem szczęściarzem, bo właściwie nigdy nie pracuję, gdyż praca jest moją pasją, najlepiej się czuję w bezpośrednim kontakcie z pacjentem. Oprócz Ośrodka na Andersa, realizuję się od dwóch lat jako terapeuta w ośrodku długoterminowym w Kazuniu. Uwielbiam sport i książki czym staram się zarażać moich podopiecznych. Prywatnie jestem już szczęśliwym młodym dziadkiem.


Dorota Stelmaszyńska- Jestem psychologiem z przygotowaniem pedagogicznym, swoje doświadczenie zdobywałam podczas wolontariatu w placówce opieki dziennej oraz przeprowadzając badania psychologiczne między innymi w szpitalu MSWiA w Warszawie oraz Polskiej Akademii Nauk. Uważam, że problem uzależnienia dotyka nie tylko osób uzależnionych ale także ich rodzin, przez co interesuje mnie praca z osobami uzależnionym a także współuzależnionymi oraz DDA. Posiadam również kwalifikacje do przeprowadzania mediacji w sprawach rodzinnych oraz karnych. Obecnie jestem w trakcie szkolenia na specjalistę terapii uzależnień.

Prywatnie jestem miłośniczką sportów wodnych z którymi związana jestem od dziecka, a także pasjonuje się sztukami walki, kilka lat trenowałam kempo tai jutsu.


Mariusz Bartyzel – lekarz Specjalista Psychiatra


Katarzyna Puławska – Popielarz – Superwizor


Hanna Domeradzka –Księgowa